Sivil Toplum Biografisi

Veröffentlicht: Dienstag, 06. März 2018 06:47
Zugriffe: 989

İlhan Değirmenci,

Türkiye ve Almanya'da, hiç bir kar amacı olmayan, insanlar arasında, ırk dil, din, renk ayrımı yapmayan, insanları hiç bir siyasi ve meshepsel, ayrımcılığa sürüklemeyen, Türk Vatanını ve Milletini bölmeye ve parçalamaya çalışmayan, kamu yararına yapmış olduğu çalışmalarının içine siyaseti bulaştırmayan, her türlü ihanetten uzak duran, tek amacı tamamen birlik ve beraberliğin sağlanması olan, ve bu hedefleri doğrultusunda kurulduğuna inandığı birçok sivil toplum kuruluşlarında, gerek üye olarak, gerek ise yönetim kurullarında görev alarak topluma hizmet verdi.

 

Sosyal yardımlaşma Kültür ve Spor Derneği,

2009 Yılında Almanya'nın Hannover Şehrinde ''Sosyal Yardımlaşma Kültür ve Spor Derneği''ni kurdu. 2009-2011 yılları arasında ( İki dönem ) Başkanlığını yaptı.

 

   

Yurtdışı Türkleri Karate Federasyonu.

 

 21.09.2013 Tarihinde,Türkiye'nin dışında çeşitli ülkelerde yaşamını sürdüren Türk Karate Sporuna hizmet veren kulüp, dernek kurum ve kuruluşlarını bir çatı alttında toplayarak birlik ve beraberliklerini sağlamak amacı ile ''Yurtdışı Türkleri Karate Federasyonu''nu kurdu. 14.05.2014,Tarihinde Almanya'nın Hannover şehri mahkmesinden ''Kar amacı gütmeyen, toplum yararına faaliyet gösteren spor kurumu'' olarak tescil edildi. Sayın Değirmenci,

21 Eylül 2013 Tarihinden itibaren kurucu Başkanlığını yaptığı Yurtdışı Türkleri Karate Federasyonu ( YTKF ), Başkanlığından, YTKF' yi daha ileri seviyelere taşıyacak gençlere fırsat vermek, kendilerine yol açmak gerekçesi ile, 04.09.2019, Tarihinde kendi isteği ile YTKF Başkanlığı görevinden istifa etti.

.

 

   
 

Sportschule-Hannover e.V. ( Hannover Spor Okulu. ),

2016 Yılında Almanyanın Hannover şehrinde, kurucu Başkanlığını yaptığı ve içinde çeşitli spor branşlarını barındıran ''Sportschule-Hannover e.V.  ( Hannover Spor Okulu. ) 'nu kurdu. Halen kurucu aşkanlığı devam etmektedir.